informacje bieżące

Ruszają prace przy odnowie centrum Rzezawy

Centrum Rzezawy już wkrótce zyska nowy blask. Wójt Mariusz Palej podpisał umowę na odnowę terenu znajdującego się pomiędzy kościołem parafialnym a remizą OSP w Rzezawie. Inwestycja będzie kosztować blisko 1,1 mln zł, z czego 500 tys. zł wynosi dotacja uzyskana z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
 
Realizacja zadania, dzięki któremu centrum Rzezawy stanie się jeszcze bardziej urokliwe i zyska na atrakcyjności, zostało podzielone na dwa etapy.
 
Pierwszy z nich zakłada opracowanie dokumentacji projektowej. Wykonane zostaną także roboty rozbiórkowe polegające na demontażu m.in. obecnych ciągów pieszych, schodów oraz placu zabaw. Cały teren zostanie ponadto wzmocniony, wyrównany oraz przygotowany do rozpoczęcia robót budowlanych. Ten etap inwestycji ma zakończyć się do 18 listopada bieżącego roku.
 
Drugi etap odnowy centrum Rzezawy obejmie natomiast prace budowlane. W centralnej części placu, który przejdzie prawdziwą metamorfozę, powstanie fontanna. Wybudowany zostanie tam także amfiteatr, który będzie służył do organizacji różnego typu uroczystości odbywających się na terenie gminy. Znajdzie się również miejsce na altanę rekreacyjną. Miejsce to zyska także nowoczesny, dużo lepiej wyposażony niż obecny, plac zabaw. Na całym terenie powstaną alejki spacerowe, wokół których zostaną nasadzone ozdobne drzewa i krzewy. Inwestycja zakłada ponadto montaż ławek oraz stojaków na rowery. Warto również podkreślić, że planowana jest tam instalacja paneli fotowoltaicznych. Uzyskana w ten sposób energia elektryczna będzie zasilać lampy LED. Zakończenie inwestycji w centrum Rzezawy jest planowane do 28 sierpnia przyszłego roku. – Realizacja tego zadania nie tylko podkreśli piękno Rzezawy, ale także sprawi, że mieszkańcy naszej gminy zyskają miejsce, gdzie będą mogli przyjemnie spędzać wolny czas – podkreśla Wójt Gminy Rzezawa Mariusz Palej.
 
Podpisanie umowy na odnowę centrum Rzezawy z wykonawcą inwestycji – firmą Desinn Marek Gogola z Bochni - odbyło się 1 sierpnia w siedzibie Urzędu Gminy w Rzezawie.

 


Odnowa centrum wsi Rzezawa - prace trwają

Centrum Rzezawy zmieniło się nie do poznania 
"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca  w obszary wiejskie”

                                                 
 

Pytanie do wójta.
BIP.
 

Portal mapowy
Druki do pobrania.
ZOZ w RzezawieStop - SMOG
  .

Prognoza pogody.
Gminne centrum kultury.

.
powiat bocheński.
obywatel.gov.pl
biznes.gov.pl
 
CENOMA
.