Jesteś tutaj:

​III MIEJSCE W ĆWIERĆFINAŁACH MISTRZOSTW POLSKI!!!

2017-05-16
III MIEJSCE W ĆWIERĆFINAŁACH MISTRZOSTW POLSKI!!!

Sezon ligowy nareszcie za nami. Nasze dziewczyny potwornie zmęczone, ale bardzo szczęśliwe. Zajęły III miejsce w Ćwierćfinałach Mistrzostw Polski w kategorii U14!!!
Po zakończeniu rozgrywek ligowych w swoim okręgu nasza drużyna UKS Basket Dąbrówka zakwalifikowała się do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski i znalazła się w doborowym towarzystwie drużyn z największych miast Polski m.in. Warszawy, Gdańska, Poznania, Wrocławia. W koszyku znalazły się aż 32 drużyny, spośród których w dniu 12 kwietnia 2017 r. PZKosz rozlosował grupy do kolejnych starć. Nam w udziale przypadła drużyna z Leszna - X Demon Tęcza , która była gospodarzem, MUKS Piaseczno i  RMKS Rybnik. Naszą grupę śmiało można nazwać „grupą śmierci”, bo w udziale dostały się nam drużyny naprawdę mocne, w których grają zawodniczki o wielkim doświadczeniu, często grające w reprezentacji Polski.
Nasze zawodniczki z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do przygotowań. Wiedziały, że mają przed sobą naprawdę trudne zadanie do spełnienia. Rozpoczęła się ciężka praca na treningach. W międzyczasie rozegrały kilka meczy na turnieju Can Pack CUP w Krakowie, co dało im możliwość jeszcze lepszego przygotowania. I nareszcie nadszedł długo oczekiwany czas wyjazdu. Termin rozgrywek przypadł na 5-7 maja 2017 r. Dziewczęta przybyły na miejsce 04.05., aby mieć czas na odpoczynek po tak długiej podróży i mentalne przygotowanie do czekających je meczów. Te 3 dni były niezwykle emocjonujące i pełne nieoczekiwanych zwrotów akcji. Niestety z Lesznem i Piasecznem nie udało nam się wygrać, ale zakładaliśmy, że tak się stanie. Dla nas docelowym meczem było starcie z Rybnikiem. Początek zapowiadał się  obiecująco. Już w pierwszej minucie nasze zawodniczki objęły prowadzenie wzmacniając tym pewność w wygraną. Jednakże wielkim zaskoczeniem okazała się jedna z zawodniczek drużyny przeciwnej, która raz za razem wykonywała rzuty za 3 wychodząc tym samym na prowadzenie. Po drugiej kwarcie przegrywaliśmy 26:23. Jak już jednak czas pokazał, kiedy nasze złotka przegrywają po 2 kwarcie, to bieg meczu może się odmienić. Emocje sięgnęły zenitu, gdy w 4 kwarcie dzięki rzutom wolnym Ola Okulicka wyrównuje wynik meczu 47:47 i mamy dogrywkę. Rozpoczyna się istne szaleństwo. Obie drużyny idą praktycznie łeb w łeb. Do końca nie wiadomo, która wygra. I nareszcie odgwizdany ostatni gwizdek. Mecz kończy się zwycięskim wynikiem dla nas:
55:53

Dobra robota Dziewczyny. Ten mecz pokazał, że stać Was na osiąganie coraz większych sukcesów. I tego życzymy sobie i Wam w przyszłym sezonie rozgrywek.